Minnesota Intercollegiate Athletic Conference

2017-18 MIAC men's schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Oct. 27 St. John's  5  Bethel  1  Final
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, Minn.
  St. Olaf  3  Hamline  4  Final - OT RC
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, MN
  Gustavus Adolphus  2  Augsburg  3  Final - OT
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, Minn.

Oct. 28 St. Thomas  1  St. Olaf  3  Final
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, Minn.
  Concordia-Moorhead  1  Gustavus Adolphus  1  Final Shootout - Home
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, Minn.
  St. Mary's (Minn.)  0  St. John's  1  Final
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, Minn.

Oct. 29 Augsburg  4  Concordia-Moorhead  1  Final
2017 MIAC Men's Hockey Showcase
  Bethel  1  St. Mary's (Minn.)  3  Final
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, Minn.
  Hamline  2  St. Thomas  3  Final
2017 MIAC Men's Hockey Showcase @ Blaine, MN

Nov. 3 St. John's  6  UW-River Falls  2  Final
  Concordia-Moorhead  3  UW-Stout  2  Final
  St. Thomas  1  St. Mary's (Minn.)  4  Final
  Bethel  2  UW-Eau Claire  6  Final
Youth Night
  Hamline  2  UW-Stevens Point  1  Final RC
  Augsburg  6  UW-Superior  1  Final
  Gustavus Adolphus  3  St. Olaf  1  Final
Northfield Ice Arena

Nov. 4 St. Mary's (Minn.)  1  St. Thomas  1  Final Shootout - Away
St. Thomas Ice Arena
  St. John's  4  UW-Stout  1  Final
  Augsburg  3  UW-River Falls  2  Final
  Bethel  3  UW-Stevens Point  6  Final
  Hamline  0  UW-Eau Claire  7  Final
  St. Olaf  6  Gustavus Adolphus  2  Final

Nov. 7 Bethel  2  St. John's  4  Final
National Hockey Center

Nov. 9 UW-Eau Claire  3  St. Thomas  5  Final
St. Thomas Ice Arena

Nov. 10 UW-River Falls  2  Concordia-Moorhead  3  Final
Moorhead Sports Center - North Rink
  UW-Stevens Point  7  St. Mary's (Minn.)  2  Final
  Augsburg  7  Bethel  4  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  UW-Stout  3  St. Olaf  5  Final
Northfield Ice Arena
  UW-Superior  1  Gustavus Adolphus  3  Final

Nov. 11 UW-River Falls  3  Concordia-Moorhead  3  Final - OT
Moorhead Sports Center - North Rink
  Hamline  5  St. John's  2  Final
National Hockey Center
  UW-Eau Claire  5  St. Mary's (Minn.)  4  Final
  Bethel  1  Augsburg  6  Final
  UW-Stevens Point  2  St. Thomas  1  Final - OT
St. Thomas Ice Arena
  UW-Stout  5  Gustavus Adolphus  3  Final
  UW-Superior  3  St. Olaf  2  Final
Northfield Ice Arena

Nov. 17 Bethel  3  Concordia-Moorhead  2  Final
Moorhead Sports Center
  Augsburg  5  St. Mary's (Minn.)  1  Final
  Hamline  2  Gustavus Adolphus  5  Final RC
  St. John's  1  St. Olaf  3  Final
Northfield Ice Arena

Nov. 18 Bethel  1  Concordia-Moorhead  2  Final
Moorhead Sports Center
  St. Olaf  2  St. John's  4  Final
National Hockey Center
  St. Mary's (Minn.)  1  Augsburg  5  Final
  Gustavus Adolphus  4  Hamline  1  Final RC
Oscar Johnson Arena

Nov. 21 UW-River Falls  4  Hamline  2  Final
Oscar Johnson Arena

Nov. 24 St. John's  3  Marian  3  Final - OT
  Lake Forest  6  St. Mary's (Minn.)  3  Final
  St. Thomas  2  UW-Superior  1  Final
  Bethel  0  Concordia (Wis.)  5  Final

Nov. 25 Bethel  0  Marian  2  Final
  St. John's  2  Concordia (Wis.)  2  Final - OT
  Lake Forest  2  St. Mary's (Minn.)  4  Final

Dec. 1 St. John's  7  St. Mary's (Minn.)  0  Final
  Concordia-Moorhead  5  St. Olaf  1  Final
Northfield Ice Arena
  St. Thomas  2  Augsburg  0  Final
  Bethel  0  Gustavus Adolphus  3  Final

Dec. 2 Concordia-Moorhead  1  St. Olaf  3  Final
Northfield Ice Arena
  St. John's  4  St. Mary's (Minn.)  1  Final
  Augsburg  4  St. Thomas  5  Final
St. Thomas Ice Arena
  Gustavus Adolphus  4  Bethel  0  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink

Dec. 6 Lawrence  2  St. Mary's (Minn.)  2  Final - OT

Dec. 7 St. Scholastica  5  St. John's  1  Final
National Hockey Center

Dec. 8 Augsburg  1  St. Norbert  3  Final
  Gustavus Adolphus  0  St. Scholastica  3  Final
  St. John's  5  Bethel  4  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Concordia-Moorhead  5  Hamline  2  Final RC
Oscar Johnson Arena
  Finlandia  1  St. Thomas  3  Final
St. Thomas Ice Arena

Dec. 9 Concordia-Moorhead  7  Hamline  7  Final Shootout - Away RC
Oscar Johnson Arena
  Augsburg  0  St. Norbert  4  Final

Dec. 16 St. Scholastica    Augsburg    8:00 PM

Dec. 29 Gustavus Adolphus    Aurora    7:00 PM V LS
  Concordia-Moorhead    UW-Superior    8:00 PM
Wis.-Superior Holiday Classic

Dec. 30 Concordia-Moorhead    TBA    TBA
Wis.-Superior Holiday Classic @ Wis.-Superior
  Gustavus Adolphus    Aurora    4:00 PM V LS

Jan. 3 Hamline    St. Scholastica    8:00 PM V LS

Jan. 5 St. Thomas    Nichols    7:00 PM V LS
  Gustavus Adolphus    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS
  St. Mary's (Minn.)    UW-Superior    8:00 PM
  Concordia-Moorhead    UW-Stevens Point    8:00 PM
  St. Olaf    UW-Stout    8:00 PM
  Hamline    Augsburg    8:00 PM

Jan. 6 St. Thomas    TBA    TBA
  Gustavus Adolphus    UW-River Falls    8:00 PM
  Augsburg    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf    UW-Stevens Point    8:00 PM
  Concordia-Moorhead    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS

Jan. 9 St. Thomas    UW-River Falls    8:00 PM V LS
  St. Scholastica    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink

Jan. 11 UW-Eau Claire    St. John's    8:00 PM V LS A

Jan. 12 UW-Stevens Point    Augsburg    8:00 PM
  St. Mary's (Minn.)    Concordia-Moorhead    8:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  UW-Superior    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Gustavus Adolphus    St. Thomas    8:30 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  UW-River Falls    St. Olaf    8:30 PM
Northfield Ice Arena
  UW-Stout    Hamline    9:00 PM
Oscar Johnson Arena

Jan. 13 St. Mary's (Minn.)    Concordia-Moorhead    3:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  UW-Stevens Point    St. John's    8:00 PM V LS A
Anoka Ice Arena @ Anoka, Minn.
  UW-River Falls    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  UW-Superior    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Thomas    Gustavus Adolphus    8:05 PM V LS
  UW-Eau Claire    St. Olaf    8:30 PM V
Northfield Ice Arena
  UW-Stout    Augsburg    8:30 PM

Jan. 16 St. John's    Hamline    8:00 PM V LS A
Oscar Johnson Arena

Jan. 19 Bethel    St. Thomas    8:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  Concordia-Moorhead    St. John's    8:00 PM V LS A
National Hockey Center
  Augsburg    Gustavus Adolphus    8:05 PM
  Hamline    St. Olaf    8:30 PM
Northfield Ice Arena
  St. Mary's (Minn.)    UW-Stout    8:30 PM

Jan. 20 Concordia-Moorhead    St. John's    2:00 PM V LS
Municipal Athletic Complex
  Gustavus Adolphus    Augsburg    8:00 PM
  St. Olaf    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Thomas    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink

Jan. 24 Hamline    UW-River Falls    8:00 PM

Jan. 26 Bethel    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf    Augsburg    8:00 PM
  St. Thomas    Concordia-Moorhead    8:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  St. Mary's (Minn.)    Gustavus Adolphus    8:05 PM

Jan. 27 St. Thomas    Concordia-Moorhead    3:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  Gustavus Adolphus    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  Hamline    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Augsburg    St. Olaf    8:30 PM
Northfield Ice Arena

Feb. 1 Augsburg    St. John's    8:00 PM V LS A
National Hockey Center

Feb. 2 St. Mary's (Minn.)    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  St. John's    Augsburg    8:00 PM A
  St. Thomas    St. Olaf    8:30 PM V
Northfield Ice Arena

Feb. 3 Bethel    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  St. Olaf    St. Thomas    8:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena

Feb. 9 St. Thomas    St. John's    8:00 PM V LS A
National Hockey Center
  St. Mary's (Minn.)    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Concordia-Moorhead    Gustavus Adolphus    8:05 PM

Feb. 10 Concordia-Moorhead    Gustavus Adolphus    3:05 PM
  Hamline    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  St. John's    St. Thomas    8:00 PM V LS A
St. Thomas Ice Arena
  Bethel    St. Olaf    8:30 PM
Northfield Ice Arena

Feb. 16 Augsburg    Concordia-Moorhead    8:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  St. John's    Gustavus Adolphus    8:05 PM A
  Hamline    St. Thomas    8:30 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  St. Mary's (Minn.)    St. Olaf    8:30 PM
Northfield Ice Arena

Feb. 17 Augsburg    Concordia-Moorhead    3:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  St. Thomas    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  Gustavus Adolphus    St. John's    8:00 PM V LS A
National Hockey Center
iCalendar RSS Feed