Minnesota Intercollegiate Athletic Conference

2014-15 MIAC women's schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Oct. 31 UW-Eau Claire  0  Bethel  5  Final
  UW-Superior  4  Augsburg  2  Final
  St. Benedict  2  St. Norbert  4  Final
  UW-Stevens Point  7  St. Olaf  1  Final RC
Northfield Ice Arena

Nov. 1 Augsburg  2  UW-Superior  8  Final
  St. Benedict  0  St. Norbert  4  Final
  UW-Stevens Point  5  St. Olaf  1  Final
Northfield Ice Arena
  St. Thomas  4  UW-River Falls  6  Final
  Bethel  5  UW-Eau Claire  2  Final

Nov. 4 UW-Superior  1  Gustavus Adolphus  3  Final

Nov. 7 St. Benedict  4  St. Catherine  2  Final
@ Princeton, Minn.
  Concordia (Wis.)  1  Augsburg  1  Final - OT
  UW-Superior  3  St. Mary's (Minn.)  2  Final - OT RC
  Concordia-Moorhead  1  UW-Stevens Point  3  Final RC
  Bethel  1  UW-River Falls  3  Final
  UW-Eau Claire  2  St. Thomas  3  Final

Nov. 8 UW-Superior  5  St. Mary's (Minn.)  1  Final
  Concordia (Wis.)  3  Augsburg  2  Final
  UW-River Falls  3  Bethel  6  Final
  Concordia-Moorhead  0  UW-Stevens Point  3  Final
  St. Catherine  4  UW-Eau Claire  1  Final

Nov. 14 Bethel  1  Augsburg  1  Final - OT
  Hamline  1  St. Catherine  3  Final
Drake Arena
  Concordia-Moorhead  1  Gustavus Adolphus  3  Final
  St. Thomas  4  St. Mary's (Minn.)  1  Final
  St. Olaf  3  St. Benedict  5  Final
Municipal Athletic Complex

Nov. 15 St. Benedict  6  St. Olaf  3  Final
Northfield Ice Arena
  Concordia-Moorhead  0  Gustavus Adolphus  2  Final
  St. Mary's (Minn.)  0  St. Thomas  0  Final - OT
St. Thomas Ice Arena
  Augsburg  2  Bethel  0  Final
Schwan Super Rink
  St. Catherine  1  Hamline  1  Final - OT
Oscar Johnson Arena

Nov. 21 St. Benedict  2  St. Mary's (Minn.)  3  Final
  St. Catherine  2  Augsburg  3  Final
  Hamline  3  Gustavus Adolphus  6  Final
  Bethel  2  Concordia-Moorhead  3  Final
  St. Thomas  7  St. Olaf  0  Final
Northfield Ice Arena

Nov. 22 Augsburg  2  St. Catherine  1  Final
Drake Arena
  St. Olaf  1  St. Thomas  2  Final
St. Thomas Ice Arena
  Bethel  4  Concordia-Moorhead  2  Final
  St. Benedict  0  St. Mary's (Minn.)  2  Final
  Gustavus Adolphus  4  Hamline  0  Final
Oscar Johnson Arena

Nov. 25 UW-Eau Claire  2  Hamline  1  Final
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf  0  UW-River Falls  9  Final

Nov. 29 St. Mary's (Minn.)  2  St. Norbert  5  Final
  Gustavus Adolphus  4  Plattsburgh State  4  Final Shootout - Home

Nov. 30 Gustavus Adolphus  2  Middlebury  3  Final - OT
Panther/Cardinal Classic @ Plattsburgh, N.Y.

Dec. 2 UW-River Falls  9  St. Benedict  2  Final
Municipal Athletic Complex

Dec. 5 St. Thomas  4  Concordia-Moorhead  2  Final
Stick It To Cancer Weekend
  St. Benedict  3  Augsburg  2  Final
  Bethel  3  Hamline  1  Final
Oscar Johnson Arena
  St. Mary's (Minn.)  1  St. Catherine  2  Final
Drake Arena
  Gustavus Adolphus  7  St. Olaf  2  Final
Northfield Ice Arena

Dec. 6 St. Catherine  2  St. Mary's (Minn.)  3  Final - OT
  St. Thomas  1  Concordia-Moorhead  2  Final
Stick It To Cancer Weekend
  Hamline  0  Bethel  4  Final
Schwan Super Rink
  St. Olaf  1  Gustavus Adolphus  1  Final - OT
  Augsburg  5  St. Benedict  2  Final
Municipal Athletic Complex

Dec. 10 Gustavus Adolphus  3  UW-River Falls  2  Final

Dec. 13 Bethel  4  Concordia-Moorhead  3  Final - OT
@ Alexandria, Minn.
  Augsburg  2  UW-Eau Claire  0  Final
  UW-Stevens Point  1  Gustavus Adolphus  3  Final

Dec. 27 Hamline  7  Stevenson  1  Final

Dec. 28 Hamline  4  Stevenson  2  Final

Jan. 2 Connecticut College  3  St. Olaf  2  Final - OT
@ Adrian, Mich.
  UW-Eau Claire  1  St. Mary's (Minn.)  4  Final
  Bowdoin  4  St. Thomas  3  Final - OT
St. Thomas Ice Arena
  Concordia-Moorhead  4  Concordia (Wis.)  0  Final

Jan. 3 Williams  3  St. Olaf  1  Final
@ Adrian, Mich.
  Concordia-Moorhead  2  Concordia (Wis.)  3  Final
  Trinity  7  St. Thomas  4  Final RC
(2 p.m. CST)
  Marian  0  St. Catherine  0  Final - OT
  St. Mary's (Minn.)  4  UW-Eau Claire  1  Final
  Bowdoin  4  Hamline  1  Final
Oscar Johnson Arena

Jan. 6 UW-Eau Claire  3  St. Catherine  1  Final

Jan. 9 Lake Forest  2  St. Mary's (Minn.)  2  Final - OT
  Adrian  1  Gustavus Adolphus  0  Final
  UW-Eau Claire  1  St. Olaf  2  Final
  Augsburg  1  St. Norbert  0  Final
  St. Catherine  1  Concordia (Wis.)  2  Final
  UW-Superior  1  Bethel  3  Final
Schwan Super Rink
  St. Thomas  1  UW-Stevens Point  3  Final RC
  Concordia-Moorhead  2  UW-River Falls  3  Final

Jan. 10 Adrian  4  St. Mary's (Minn.)  1  Final
  St. Catherine  2  Concordia (Wis.)  1  Final
  Augsburg  1  St. Norbert  4  Final
  Lake Forest  1  Gustavus Adolphus  2  Final
  Concordia-Moorhead  1  UW-River Falls  2  Final
  St. Thomas  2  UW-Stevens Point  3  Final - OT
  Bethel  1  UW-Superior  4  Final
  St. Olaf  1  UW-Eau Claire  3  Final
  Hamline  2  Marian  3  Final
at Waupun, Wis.

Jan. 11 Hamline  0  Marian  2  Final

Jan. 14 Hamline  0  UW-Eau Claire  2  Final

Jan. 16 St. Mary's (Minn.)  2  Bethel  1  Final
Schwan Super Rink
  Augsburg  0  Gustavus Adolphus  5  Final
  Hamline  3  St. Olaf  2  Final - OT
Northfield Ice Arena
  St. Catherine  0  St. Thomas  4  Final
St. Thomas Ice Arena
  Concordia-Moorhead  10  St. Benedict  2  Final
Municipal Athletic Complex

Jan. 17 Concordia-Moorhead  1  St. Benedict  1  Final - OT
Municipal Athletic Complex
  Bethel  0  St. Mary's (Minn.)  1  Final
  St. Thomas  1  St. Catherine  1  Final - OT
Drake Arena
  St. Olaf  4  Hamline  4  Final - OT
Oscar Johnson Arena
  Gustavus Adolphus  2  Augsburg  1  Final

Jan. 23 St. Olaf  0  Bethel  7  Final
Schwan Super Rink
  St. Mary's (Minn.)  2  Gustavus Adolphus  3  Final
  Augsburg  2  Concordia-Moorhead  2  Final - OT
  St. Benedict  3  St. Catherine  1  Final
Drake Arena
  Hamline  1  St. Thomas  7  Final
St. Thomas Ice Arena

Jan. 24 Augsburg  1  Concordia-Moorhead  2  Final
@ Moorhead Youth Rink
  Gustavus Adolphus  1  St. Mary's (Minn.)  0  Final
  St. Catherine  1  St. Benedict  1  Final - OT
Municipal Athletic Complex
  St. Thomas  5  Hamline  2  Final
Oscar Johnson Arena
  Bethel  7  St. Olaf  4  Final
Northfield Ice Arena

Jan. 28 UW-River Falls  6  St. Thomas  3  Final
St. Thomas Ice Arena

Jan. 30 St. Benedict  0  Gustavus Adolphus  3  Final
  St. Thomas  1  Augsburg  1  Final - OT
  Concordia-Moorhead  3  Hamline  1  Final
Oscar Johnson Arena
  Bethel  2  St. Catherine  3  Final
Drake Arena
  St. Mary's (Minn.)  4  St. Olaf  2  Final
Northfield Ice Arena

Jan. 31 Augsburg  1  St. Thomas  4  Final
St. Thomas Ice Arena
  Concordia-Moorhead  6  Hamline  2  Final
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf  2  St. Mary's (Minn.)  3  Final - OT
  St. Catherine  0  Bethel  0  Final - OT
Schwan Super Rink
  Gustavus Adolphus  2  St. Benedict  0  Final
Municipal Athletic Complex

Feb. 5 Hamline  2  St. Benedict  3  Final - OT
Municipal Athletic Complex

Feb. 6 Gustavus Adolphus  4  St. Catherine  1  Final
Drake Arena
  St. Benedict  0  Hamline  4  Final
Oscar Johnson Arena
  Augsburg  1  St. Mary's (Minn.)  1  Final - OT
  Bethel  0  St. Thomas  3  Final
St. Thomas Ice Arena
  Concordia-Moorhead  8  St. Olaf  0  Final

Feb. 7 St. Catherine  0  Gustavus Adolphus  1  Final
  Concordia-Moorhead  2  St. Olaf  2  Final - OT
  St. Thomas  2  Bethel  2  Final - OT
Schwan Super Rink
  St. Mary's (Minn.)  2  Augsburg  0  Final

Feb. 11 St. Catherine  0  UW-River Falls  5  Final

Feb. 13 St. Mary's (Minn.)  2  Concordia-Moorhead  3  Final
@ Moorhead Youth Rink
  Hamline  2  Augsburg  5  Final
  Bethel  3  St. Benedict  1  Final
Municipal Athletic Complex
  Gustavus Adolphus  5  St. Thomas  2  Final
St. Thomas Ice Arena
  St. Catherine  3  St. Olaf  0  Final
Northfield Ice Arena

Feb. 14 St. Thomas  3  Gustavus Adolphus  2  Final
  St. Olaf  2  St. Catherine  5  Final
Drake Arena
  St. Mary's (Minn.)  0  Concordia-Moorhead  2  Final
@ Moorhead Youth Rink
  St. Benedict  0  Bethel  3  Final
Schwan Super Rink
  Augsburg  4  Hamline  5  Final
Oscar Johnson Arena

Feb. 20 Bethel  4  Gustavus Adolphus  2  Final
  St. Mary's (Minn.)  2  Hamline  3  Final
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf  0  Augsburg  4  Final
  Concordia-Moorhead  3  St. Catherine  5  Final
  St. Thomas  3  St. Benedict  5  Final
Municipal Athletic Complex

Feb. 21 Hamline  1  St. Mary's (Minn.)  2  Final
  Concordia-Moorhead  2  St. Catherine  3  Final
  Gustavus Adolphus  5  Bethel  2  Final
Schwan Super Rink
  Augsburg  6  St. Olaf  1  Final
Northfield Ice Arena
  St. Benedict  1  St. Thomas  3  Final
St. Thomas Ice Arena

Feb. 26 Bethel  7  St. Mary's (Minn.)  1  Final RC
Game 1 - MIAC Quarterfinal

Feb. 28 Bethel  6  Gustavus Adolphus  3  Final RC
Game 2 - MIAC Semifinals
  Concordia-Moorhead  2  St. Thomas  3  Final RC
Game 3 - MIAC Semifinals

Mar. 7 Bethel  2  St. Thomas  3  Final RC
Game 4 - MIAC Championship

Mar. 14 St. Thomas  1  Plattsburgh State  4  Final RC
NCAA Division III Tournament Quarterfinal
iCalendar RSS Feed