Minnesota Intercollegiate Athletic Conference

2017-18 MIAC women's schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Nov. 9 Hamline  8  St. Benedict  0  Final
Municipal Athletic Complex

Nov. 10 St. Olaf  1  Gustavus Adolphus  4  Final
  St. Mary's (Minn.)  0  St. Thomas  5  Final
St. Thomas Ice Arena
  St. Catherine  3  Concordia-Moorhead  5  Final
Moorhead Sports Center
  Bethel  1  Augsburg  2  Final
  St. Benedict  2  Hamline  6  Final RC
Oscar Johnson Arena

Nov. 11 St. Thomas  1  St. Mary's (Minn.)  3  Final
  Gustavus Adolphus  3  St. Olaf  0  Final
Northfield Ice Arena
  St. Catherine  1  Concordia-Moorhead  3  Final
Moorhead Sports Center
  Augsburg  3  Bethel  2  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink

Nov. 17 Concordia-Moorhead  3  Bethel  3  Final - OT
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  St. Mary's (Minn.)  1  Augsburg  3  Final
  Gustavus Adolphus  2  Hamline  5  Final
Oscar Johnson Arena
  St. Catherine  1  St. Thomas  2  Final
St. Thomas Ice Arena
  St. Olaf  2  St. Benedict  1  Final
Municipal Athletic Complex

Nov. 18 St. Thomas  1  St. Catherine  0  Final
Drake Arena
  Augsburg  3  St. Mary's (Minn.)  0  Final
  Concordia-Moorhead  2  Bethel  3  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Hamline  2  Gustavus Adolphus  4  Final
  St. Benedict  3  St. Olaf  3  Final - OT
Northfield Ice Arena

Dec. 1 Gustavus Adolphus  3  Bethel  1  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  St. Olaf  3  Concordia-Moorhead  5  Final
Moorhead Sports Center
  St. Catherine  0  Hamline  3  Final RC
Oscar Johnson Arena
  Augsburg  1  St. Thomas  1  Final - OT
St. Thomas Ice Arena
  St. Mary's (Minn.)  6  St. Benedict  2  Final
Municipal Athletic Complex

Dec. 2 Bethel  2  Gustavus Adolphus  4  Final
  Hamline  4  St. Catherine  0  Final
Drake Arena
  St. Olaf  2  Concordia-Moorhead  2  Final - OT
Moorhead Sports Center
  St. Mary's (Minn.)  2  St. Benedict  1  Final - OT
Municipal Athletic Complex
  St. Thomas  4  Augsburg  0  Final

Jan. 11 Bethel    St. Benedict    8:30 PM V LS
Municipal Athletic Complex

Jan. 12 Augsburg    Hamline    6:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Thomas    Gustavus Adolphus    8:00 PM V LS
  Concordia-Moorhead    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  St. Olaf    St. Catherine    8:30 PM
Drake Arena

Jan. 13 Concordia-Moorhead    St. Mary's (Minn.)    3:00 PM
  Gustavus Adolphus    St. Thomas    3:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  Hamline    Augsburg    3:00 PM
  St. Benedict    Bethel    4:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  St. Catherine    St. Olaf    4:30 PM
Northfield Ice Arena

Jan. 19 St. Olaf    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Benedict    Concordia-Moorhead    8:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  St. Thomas    Bethel    8:00 PM V
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Gustavus Adolphus    Augsburg    8:00 PM
  St. Catherine    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM

Jan. 20 Hamline    St. Olaf    3:00 PM
Northfield Ice Arena
  St. Benedict    Concordia-Moorhead    3:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  Augsburg    Gustavus Adolphus    3:00 PM
  St. Mary's (Minn.)    St. Catherine    3:00 PM
Drake Arena
  Bethel    St. Thomas    4:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena

Jan. 26 Gustavus Adolphus    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  Concordia-Moorhead    St. Thomas    8:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  Hamline    Bethel    8:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Augsburg    St. Olaf    8:00 PM
Northfield Ice Arena
  St. Catherine    St. Benedict    8:30 PM V LS
Municipal Athletic Complex

Jan. 27 St. Mary's (Minn.)    Gustavus Adolphus    3:00 PM
  Bethel    Hamline    3:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Benedict    St. Catherine    3:00 PM
Drake Arena
  Concordia-Moorhead    St. Thomas    3:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  St. Olaf    Augsburg    8:00 PM

Feb. 2 St. Olaf    St. Thomas    8:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  Hamline    Concordia-Moorhead    8:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  Bethel    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  Augsburg    St. Benedict    8:30 PM LS A
Municipal Athletic Complex
  Gustavus Adolphus    St. Catherine    8:30 PM
Drake Arena

Feb. 3 St. Thomas    St. Olaf    3:00 PM V
Northfield Ice Arena
  St. Catherine    Gustavus Adolphus    3:00 PM
  Hamline    Concordia-Moorhead    3:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  St. Mary's (Minn.)    Bethel    4:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  St. Benedict    Augsburg    5:00 PM

Feb. 9 Gustavus Adolphus    Concordia-Moorhead    8:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  Hamline    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  St. Catherine    Augsburg    8:00 PM
  St. Benedict    St. Thomas    8:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  Bethel    St. Olaf    8:30 PM
Northfield Ice Arena

Feb. 10 Gustavus Adolphus    Concordia-Moorhead    3:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  St. Mary's (Minn.)    Hamline    3:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf    Bethel    4:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  St. Thomas    St. Benedict    5:00 PM V LS
Municipal Athletic Complex
  Augsburg    St. Catherine    6:00 PM
Drake Arena

Feb. 16 St. Olaf    St. Mary's (Minn.)    8:00 PM
  Bethel    St. Catherine    8:00 PM
Drake Arena
  Concordia-Moorhead    Augsburg    8:00 PM
  St. Thomas    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena
  Gustavus Adolphus    St. Benedict    8:30 PM V LS
Municipal Athletic Complex

Feb. 17 Concordia-Moorhead    Augsburg    3:00 PM
  Hamline    St. Thomas    3:00 PM V LS
St. Thomas Ice Arena
  St. Benedict    Gustavus Adolphus    3:00 PM
  St. Mary's (Minn.)    St. Olaf    4:00 PM
Northfield Ice Arena
  St. Catherine    Bethel    4:00 PM
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
iCalendar RSS Feed