Northern Collegiate Hockey Association

2017-18 NCHA women's schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Oct. 27 Stevenson  0  Adrian  6  Final
Bulldog Bowl
  Northland  2  Concordia-Moorhead  5  Final
Moorhead Sports Center
  St. Scholastica  3  Augsburg  2  Final
  Concordia (Wis.)  1  UW-Superior  2  Final
@ St. Cloud, Minn.
  Marian  3  St. Mary's (Minn.)  5  Final
  Aurora  1  Bethel  8  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink

Oct. 28 St. Catherine  3  Finlandia  1  Final
@ Minocqua, WI
  St. Norbert  1  St. Mary's (Minn.)  3  Final
  Northland  2  Concordia-Moorhead  0  Final
Moorhead Sports Center
  UW-River Falls  0  Adrian  3  Final
Bulldog Bowl Championship Game
  Concordia (Wis.)  3  St. Benedict  1  Final
  Aurora  1  Bethel  5  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  Marian  1  Augsburg  6  Final
  Trine  1  Grand Valley St.  4  Final
  St. Thomas  3  Lake Forest  2  Final

Oct. 29 St. Thomas  2  Lake Forest  1  Final

Oct. 31 St. Norbert  1  UW-Stevens Point  2  Final

Nov. 3 St. Scholastica  3  Marian  2  Final
  Finlandia  2  Trine  0  Final
  Lake Forest  8  Concordia (Wis.)  0  Final
  Aurora  1  St. Norbert  5  Final

Nov. 4 Finlandia  1  Trine  5  Final
  St. Scholastica  2  Marian  0  Final
  Aurora  0  St. Norbert  6  Final
  Lake Forest  2  Concordia (Wis.)  3  Final
  Adrian  5  Northland  0  Final

Nov. 5 Adrian  2  Northland  3  Final - OT

Nov. 10 St. Norbert  6  Finlandia  2  Final
  Marian  1  Concordia (Wis.)  3  Final
  Adrian  5  Trine  1  Final
  Northland  0  St. Scholastica  4  Final

Nov. 11 St. Norbert  4  Finlandia  4  Final - OT
  Trine  1  Adrian  8  Final
  St. Scholastica  6  Northland  0  Final
  Lake Forest  13  Aurora  2  Final
  Marian  2  Concordia (Wis.)  3  Final - OT

Nov. 12 Lake Forest  10  Aurora  0  Final

Nov. 17 St. Scholastica  1  Adrian  1  Final - OT
  Trine  0  Marian  3  Final
  Concordia (Wis.)  3  St. Norbert  4  Final
  Finlandia  0  Lake Forest  14  Final
  Northland  4  Aurora  0  Final

Nov. 18 St. Scholastica  0  Adrian  11  Final
  Trine  1  Marian  4  Final
  Finlandia  0  Lake Forest  7  Final
  Northland  0  Aurora  2  Final
  Concordia (Wis.)  3  St. Norbert  1  Final

Nov. 21 Marian  1  UW-Stevens Point  2  Final - OT

Nov. 24 Concordia (Wis.)  0  Morrisville State  4  Final

Nov. 25 Concordia (Wis.)  1  Morrisville State  0  Final
  Adrian  0  Plattsburgh State  1  Final
Plattsburgh State UNO Classic

Nov. 26 Adrian  3  Middlebury  2  Final - OT
UNO Classic Consolation @ Plattsburgh, N.Y.

Dec. 1 Northland  0  Concordia (Wis.)  5  Final
  Adrian  10  Aurora  1  Final
  Marian  6  Finlandia  3  Final
  St. Scholastica  1  St. Norbert  1  Final - OT
  Trine  0  Lake Forest  9  Final

Dec. 2 Adrian  10  Aurora  0  Final
  Trine  0  Lake Forest  8  Final
  Marian  1  Finlandia  4  Final
  Northland  0  Concordia (Wis.)  0  Final - OT
  St. Scholastica  4  St. Norbert  1  Final

Dec. 5 Aurora  1  Lake Forest  5  Final

Dec. 8 Hamline  2  St. Scholastica  2  Final - OT
  Aurora  4  Trine  1  Final
  Concordia-Moorhead  2  Finlandia  0  Final
  St. Benedict  1  Northland  3  Final
  UW-Eau Claire  1  St. Norbert  1  Final - OT

Dec. 9 Concordia-Moorhead  2  Finlandia  1  Final
  Chatham  1  Aurora  1  Final - OT RC
  St. Benedict  4  Northland  3  Final - OT
  UW-Eau Claire  1  Marian  0  Final
  Davenport  1  Trine  5  Final

Dec. 15 Finlandia    UW-Superior    8:00 PM

Dec. 16 Finlandia    UW-Superior    3:00 PM

Jan. 5 Northland    UW-Superior    4:00 PM
  Bethel    Concordia (Wis.)    5:30 PM V LS
  Marian    Hamline    6:00 PM
Oscar Johnson Arena
  Chatham    Trine    7:00 PM
  Gustavus Adolphus    St. Norbert    8:00 PM

Jan. 6 Marian    St. Benedict    1:00 PM
@ St. Paul, Minn.
  Chatham    Trine    2:00 PM
  Gustavus Adolphus    St. Norbert    3:00 PM
  Bethel    Concordia (Wis.)    4:00 PM V LS
  St. Thomas    St. Scholastica    6:00 PM V LS
  St. Mary's (Minn.)    Lake Forest    8:00 PM V LS

Jan. 7 St. Mary's (Minn.)    Lake Forest    3:00 PM V LS
  Adrian    Elmira    5:00 PM
Norwich University East/West Classic @ Northfield, Vt.--Kreitzberg Arena

Jan. 8 Adrian    Norwich/Plattsburgh State    TBA
Norwich University East/West Classic

Jan. 9 UW-Stevens Point    St. Norbert    8:00 PM
  St. Scholastica    Hamline    8:00 PM
Oscar Johnson Arena

Jan. 10 St. Scholastica    UW-Superior    8:00 PM

Jan. 12 UW-Superior    Finlandia    8:00 PM
  Lake Forest    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS
  Aurora    UW-Stevens Point    8:00 PM
  Northland    UW-River Falls    8:05 PM

Jan. 13 Lake Forest    UW-Eau Claire    3:00 PM V LS
  UW-Superior    Finlandia    3:00 PM
  Northland    UW-River Falls    3:05 PM
  Aurora    UW-Stevens Point    3:30 PM

Jan. 14 Trine    King's    2:00 PM LS

Jan. 15 Adrian    UW-Eau Claire    3:30 PM LS V

Jan. 16 St. Norbert    UW-River Falls    8:05 PM

Jan. 17 UW-Stevens Point    Marian    9:00 PM V LS

Jan. 19 Concordia (Wis.)    St. Scholastica    5:00 PM V LS
  St. Norbert    Marian    6:00 PM V LS
  Aurora    Trine    7:00 PM
  Lake Forest    Adrian    7:00 PM

Jan. 20 Lake Forest    Adrian    2:00 PM
  Aurora    Trine    2:00 PM
  Concordia (Wis.)    St. Scholastica    3:00 PM V LS
  St. Norbert    Marian    6:00 PM V LS
  Finlandia    Northland    8:00 PM

Jan. 21 Finlandia    Northland    3:00 PM

Jan. 26 Marian    Lake Forest    5:00 PM V LS
  Finlandia    Concordia (Wis.)    8:00 PM V LS
  Adrian    St. Norbert    8:00 PM
  Aurora    St. Scholastica    8:00 PM V LS
  Trine    Northland    8:00 PM

Jan. 27 Trine    Northland    3:00 PM
  Marian    Lake Forest    3:00 PM V LS
  Aurora    St. Scholastica    3:00 PM V LS
  Adrian    St. Norbert    4:00 PM
  Finlandia    Concordia (Wis.)    4:00 PM V LS

Feb. 2 St. Scholastica    Finlandia    7:00 PM
  St. Norbert    Trine    7:00 PM
  Concordia (Wis.)    Adrian    7:00 PM
  Northland    Lake Forest    9:00 PM V LS

Feb. 3 Marian    Aurora    1:00 PM V LS
  St. Norbert    Trine    2:00 PM
  St. Scholastica    Finlandia    2:00 PM
  Concordia (Wis.)    Adrian    3:00 PM
  Northland    Lake Forest    3:00 PM V LS

Feb. 4 Marian    Aurora    1:00 PM V LS

Feb. 6 St. Scholastica    UW-River Falls    8:05 PM

Feb. 9 Concordia (Wis.)    Aurora    4:00 PM V LS
  Trine    St. Scholastica    5:00 PM V LS
  Lake Forest    St. Norbert    8:00 PM

Feb. 10 Concordia (Wis.)    Aurora    4:00 PM V LS
  Lake Forest    St. Norbert    4:00 PM
  Trine    St. Scholastica    5:00 PM V LS
  Northland    Marian    6:00 PM V LS
  Finlandia    Adrian    7:00 PM

Feb. 11 Northland    Marian    1:00 PM V LS
  Finlandia    Adrian    2:00 PM

Feb. 13 Concordia (Wis.)    UW-Stevens Point    8:00 PM V LS
  UW-Superior    St. Scholastica    8:00 PM V LS

Feb. 16 Adrian    Marian    6:00 PM V LS
  Aurora    Finlandia    7:15 PM
  St. Scholastica    Lake Forest    8:00 PM V LS
  Trine    Concordia (Wis.)    8:00 PM V LS
  St. Norbert    Northland    8:00 PM

Feb. 17 Aurora    Finlandia    2:00 PM
  Adrian    Marian    3:00 PM LS V
  St. Scholastica    Lake Forest    3:00 PM V LS
  Trine    Concordia (Wis.)    4:00 PM V LS
  St. Norbert    Northland    5:00 PM

Feb. 23 Trine    TBA    TBA
NHCA Semifinals
  Lake Forest    TBD    TBA
@ TBD

Feb. 24 Trine    TBA    TBA
NCHA Semifinals
  Lake Forest    TBD    TBA
@ TBD

Mar. 2 Trine    TBA    TBA
NCHA Finals
  Lake Forest    TBD    TBA

Mar. 3 Lake Forest    TBD    TBA
@ TBD

Mar. 10 Lake Forest    TBA    TBA
@ TBA
iCalendar RSS Feed