United Collegiate Hockey Conference

2017-18 UCHC men's schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Oct. 27 Neumann  1  SUNY Geneseo  6  Final RC
  Fredonia  3  Utica  7  Final
  Morrisville State  2  Manhattanville  2  Final - OT
  Hobart  2  Elmira  3  Final - OT RC
  Cortland  2  Nazareth  5  Final
  Brockport  6  King's  2  Final RC

Oct. 28 Stevenson  2  Morrisville State  2  Final - OT
  Elmira  2  Oswego State  4  Final
  Neumann  1  Brockport  4  Final
  Nazareth  2  SUNY Geneseo  4  Final RC
  Utica  3  Cortland  2  Final

Nov. 3 Lebanon Valley  1  Stevenson  7  Final
MAC
  Manhattanville  5  Elmira  3  Final RC RC
  Utica  2  Nazareth  1  Final
  Chatham  1  Neumann  3  Final RC

Nov. 4 Lebanon Valley  3  Neumann  3  Final - OT
  Chatham  1  Stevenson  7  Final RC
  King's  4  Elmira  7  Final RC RC

Nov. 10 Stevenson  4  King's  1  Final RC
MAC
  Neumann  4  Manhattanville  5  Final RC
  Lebanon Valley  3  Fredonia  5  Final
  Elmira  1  Nazareth  5  Final
  Chatham  1  Buffalo State  9  Final RC

Nov. 11 Bryn Athyn  3  Nazareth  2  Final
  Lebanon Valley  0  Buffalo State  3  Final
  Stevenson  1  Manhattanville  0  Final
MAC
  Neumann  4  King's  2  Final RC
  Elmira  5  Utica  1  Final RC
  Chatham  2  Fredonia  2  Final - OT RC

Nov. 17 Elmira  2  Stevenson  2  Final - OT RC
  Utica  2  Lebanon Valley  3  Final
  Bryn Athyn  4  King's  2  Final RC
  Nazareth  3  Chatham  1  Final RC

Nov. 18 Elmira  2  Neumann  5  Final RC
  Nazareth  2  Lebanon Valley  5  Final
  King's  2  Manhattanville  11  Final RC RC
MAC
  Utica  13  Chatham  1  Final RC

Nov. 19 Stevenson  0  Hamilton  6  Final

Nov. 21 SUNY Potsdam  5  Elmira  3  Final RC
  Morrisville State  4  Chatham  4  Final - OT RC
  Nazareth  0  Trinity  4  Final

Nov. 24 Johnson and Wales  0  Utica  9  Final
Utica Tournament
  Buffalo State  1  Stevenson  4  Final
  King's  2  Castleton  3  Final RC
WSYB/Catamount Radio Invitational
  Manhattanville  2  St. Norbert  2  Final - OT RC

Nov. 25 King's  3  Tufts  9  Final RC
WSYB/Catamount Radio Invitational @ Rutland, Vt.
  SUNY Geneseo  2  Elmira  3  Final RC
  Buffalo State  9  Stevenson  3  Final
  Manhattanville  1  St. Norbert  2  Final - OT RC
  Salve Regina  1  Utica  3  Final

Dec. 1 Utica  2  Manhattanville  1  Final
  Nazareth  8  King's  1  Final RC
  Neumann  2  Stevenson  1  Final
  Lebanon Valley  3  Bryn Athyn  8  Final
  Chatham  2  Elmira  5  Final RC

Dec. 2 Nazareth  3  Manhattanville  2  Final
  King's  1  Utica  6  Final RC
  Lebanon Valley  5  Elmira  2  Final

Dec. 5 Bryn Athyn  2  Elmira  5  Final RC

Dec. 8 Stevenson  1  Utica  2  Final - OT RC RC
  King's  3  Lebanon Valley  8  Final RC
MAC
  Neumann  2  Nazareth  3  Final - OT
  Manhattanville  5  Chatham  2  Final RC

Dec. 9 Stevenson  1  Nazareth  1  Final - OT
  Manhattanville  3  Lebanon Valley  1  Final
  Neumann  1  Utica  9  Final RC
  King's  1  Chatham  2  Final RC RC

Dec. 15 Chatham    Trine    7:00 PM V LS A

Dec. 16 Chatham    Trine    4:00 PM V LS A

Dec. 30 Oswego State    Neumann    4:00 PM LS
@ neutral

Dec. 31 Neumann    Middlebury Invitational    TBA

Jan. 2 Connecticut College    Manhattanville    7:00 PM V LS

Jan. 4 Chatham    SUNY Canton    7:00 PM

Jan. 5 Elmira    Connecticut College    3:30 PM
Boston Landing Invite @ Boston, MA
  Manhattanville    Hobart    4:00 PM
@ Oswego, NY
  Chatham    SUNY Canton    4:00 PM
  Stevenson    Fredonia    7:00 PM V LS LS
  Nazareth    SUNY Potsdam    7:00 PM V LS
  Neumann    Buffalo State    7:00 PM V LS
  Trine    King's    7:00 PM LS

Jan. 6 Elmira    TBA    TBA
Boston Landing Invitational
  Stevenson    Fredonia    3:00 PM LS V LS
  Trine    King's    3:00 PM LS
  Nazareth    SUNY Potsdam    4:00 PM V LS
  Neumann    Buffalo State    4:00 PM V LS
  Manhattanville    TBA    7:00 PM
@ Oswego, NY
  Utica    Adrian    7:05 PM LS

Jan. 7 Utica    U.S Under-18    2:00 PM
At Plymouth, Michigan

Jan. 9 SUNY Canton    Nazareth    4:00 PM
  Western New England    King's    5:00 PM LS
  Cortland    Manhattanville    7:00 PM V LS

Jan. 10 SUNY Canton    Stevenson    3:00 PM LS
  Post    Lebanon Valley    7:00 PM

Jan. 12 Neumann    Salve Regina    6:00 PM
Martha's Vineyard Classic @ Oak Bluffs, Mass.
  Manhattanville    Williams    7:00 PM V LS
  Elmira    Buffalo State    7:00 PM V LS
  Brockport    Stevenson    7:00 PM LS
  Utica    Morrisville State    7:00 PM LS
  SUNY Geneseo    Lebanon Valley    7:00 PM

Jan. 13 Neumann    Salve Regina Tournament    TBA
  SUNY Geneseo    Stevenson    3:30 PM LS
  Brockport    Lebanon Valley    4:00 PM LS
  Curry    Neumann    4:00 PM
@ Martha's Vineyard Tournament
  Manhattanville    Nichols    4:40 PM V LS
  Chatham    Bryn Athyn    7:00 PM LS
  Nazareth    Oswego State    7:00 PM LS
  Buffalo State    Elmira    7:00 PM LS
  SUNY Potsdam    Utica    7:00 PM LS

Jan. 16 Nazareth    Brockport    5:00 PM LS

Jan. 19 King's    SUNY Canton    4:00 PM
  Elmira    Manhattanville    7:00 PM V LS
  Stevenson    Lebanon Valley    7:00 PM
MAC
  Nazareth    Utica    7:00 PM
  Neumann    Chatham    8:20 PM

Jan. 20 Oswego State    Utica    2:00 PM LS
  Neumann    Lebanon Valley    4:00 PM
  Elmira    King's    7:00 PM LS
  Stevenson    Chatham    7:20 PM

Jan. 26 Bryn Athyn    Utica    7:00 PM
  Manhattanville    Neumann    7:00 PM V LS
  King's    Stevenson    7:00 PM LS
MAC
  Nazareth    Elmira    7:00 PM
  Lebanon Valley    Chatham    7:00 PM

Jan. 27 King's    Neumann    7:00 PM V LS
  Manhattanville    Stevenson    7:00 PM LS
MAC
  Utica    Elmira    7:00 PM
  Chatham    Lebanon Valley    7:00 PM

Feb. 2 Neumann    Elmira    7:00 PM
  King's    Bryn Athyn    7:00 PM LS

Feb. 3 Bryn Athyn    Neumann    7:00 PM V LS
  Stevenson    Elmira    7:00 PM
  Manhattanville    King's    7:00 PM LS
MAC
  Lebanon Valley    Nazareth    7:00 PM
  Chatham    Utica    7:00 PM

Feb. 4 Lebanon Valley    Utica    4:00 PM
  Chatham    Nazareth    4:00 PM

Feb. 9 Utica    Stevenson    7:00 PM LS
  Lebanon Valley    King's    7:00 PM LS
MAC
  Nazareth    Neumann    7:00 PM V LS
  Chatham    Manhattanville    7:00 PM V LS

Feb. 10 Nazareth    Stevenson    5:30 PM LS
  Lebanon Valley    Manhattanville    7:00 PM V LS
  Utica    Neumann    7:00 PM V LS
  Chatham    King's    7:00 PM LS

Feb. 16 Stevenson    Neumann    7:00 PM V LS
  Utica    King's    7:00 PM LS
  Manhattanville    Nazareth    7:00 PM
  Bryn Athyn    Lebanon Valley    7:00 PM
  Elmira    Chatham    7:00 PM

Feb. 17 Elmira    Lebanon Valley    5:00 PM
  King's    Nazareth    7:00 PM
  Manhattanville    Utica    7:00 PM
  Bryn Athyn    Chatham    7:20 PM

Feb. 21 Stevenson    UCHC Quarterfinals    TBA

Feb. 24 Stevenson    UCHC Semifinals    TBA

Mar. 3 Stevenson    UCHC Championship    TBA
iCalendar RSS Feed