Wisconsin Intercollegiate Athletic Conference

2017-18 WIAC women's schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Oct. 27 Norwich  3  UW-River Falls  3  Final Shootout - Home
Adrian Bulldog Bowl @ Adrian, Mich.
  Concordia (Wis.)  1  UW-Superior  2  Final
@ St. Cloud, Minn.
  St. Olaf  1  UW-Stevens Point  0  Final
  UW-Eau Claire  6  St. Benedict  0  Final
Municipal Athletic Complex

Oct. 28 Gustavus Adolphus  4  UW-Superior  3  Final - OT
  UW-River Falls  0  Adrian  3  Final
Bulldog Bowl Championship Game
  St. Olaf  4  UW-Stevens Point  4  Final - OT

Oct. 31 St. Norbert  1  UW-Stevens Point  2  Final

Nov. 2 Hamline  0  UW-Eau Claire  3  Final

Nov. 3 UW-River Falls  7  Bethel  5  Final
Bethel University Arena - Schwan Super Rink
  UW-Stevens Point  1  St. Thomas  2  Final RC
St. Thomas Ice Arena
  UW-Superior  5  St. Catherine  2  Final
Drake Arena

Nov. 4 UW-Stevens Point  2  St. Thomas  4  Final
St. Thomas Ice Arena
  St. Catherine  1  UW-Superior  2  Final
  UW-Eau Claire  2  Gustavus Adolphus  2  Final - OT
  Bethel  2  UW-River Falls  5  Final

Nov. 7 Hamline  5  UW-Superior  2  Final RC

Nov. 8 UW-Eau Claire  8  St. Olaf  0  Final
Northfield Ice Arena

Nov. 10 UW-Eau Claire  2  UW-Superior  3  Final

Nov. 11 UW-Stevens Point  1  UW-River Falls  6  Final

Nov. 14 St. Thomas  2  UW-River Falls  6  Final

Nov. 18 UW-Superior  1  UW-Stevens Point  2  Final
  UW-Eau Claire  1  UW-River Falls  4  Final

Nov. 21 Concordia-Moorhead  2  UW-Eau Claire  4  Final
  UW-Superior  1  Augsburg  5  Final
  Marian  1  UW-Stevens Point  2  Final - OT
  St. Olaf  1  UW-River Falls  10  Final

Nov. 25 UW-Eau Claire  3  St. Mary's (Minn.)  1  Final

Dec. 1 UW-River Falls  1  UW-Superior  3  Final

Dec. 5 UW-Eau Claire  1  Hamline  3  Final RC
Oscar Johnson Arena

Dec. 6 UW-River Falls  3  Gustavus Adolphus  4  Final

Dec. 8 Bethel  3  UW-Superior  4  Final - OT
  UW-Stevens Point  4  St. Mary's (Minn.)  2  Final
  UW-Eau Claire  1  St. Norbert  1  Final - OT

Dec. 9 UW-Stevens Point  3  Augsburg  1  Final
  Gustavus Adolphus  2  UW-River Falls  1  Final
  UW-Eau Claire  1  Marian  0  Final

Dec. 13 UW-River Falls  3  St. Thomas  2  Final
St. Thomas Ice Arena

Dec. 15 Finlandia  1  UW-Superior  7  Final
  UW-Eau Claire  2  St. Catherine  0  Final
Drake Arena

Dec. 16 Finlandia    UW-Superior    3:00 PM

Jan. 5 Northland    UW-Superior    4:00 PM
  UW-River Falls    Concordia-Moorhead    8:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  St. Benedict    UW-Stevens Point    8:30 PM
Oscar Johnson Arena @ at Hamline

Jan. 6 Augsburg    UW-Eau Claire    3:00 PM V LS
Youth Day
  UW-River Falls    Concordia-Moorhead    3:00 PM V LS
Moorhead Sports Center
  UW-Stevens Point    Hamline    4:00 PM
Oscar Johnson Arena
  St. Olaf    UW-Superior    4:00 PM

Jan. 7 UW-Eau Claire    Augsburg    3:00 PM

Jan. 9 UW-Stevens Point    St. Norbert    8:00 PM
  St. Olaf    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS

Jan. 10 St. Scholastica    UW-Superior    8:00 PM

Jan. 12 Aurora    UW-Stevens Point    8:00 PM
  UW-Superior    Finlandia    8:00 PM
  Lake Forest    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS
  Northland    UW-River Falls    8:05 PM

Jan. 13 UW-Superior    Finlandia    3:00 PM
  Lake Forest    UW-Eau Claire    3:00 PM V LS
  Northland    UW-River Falls    3:05 PM
  Aurora    UW-Stevens Point    3:30 PM

Jan. 15 Adrian    UW-Eau Claire    3:30 PM V LS

Jan. 16 UW-Superior    Gustavus Adolphus    8:00 PM
  St. Norbert    UW-River Falls    8:05 PM

Jan. 17 UW-Stevens Point    Marian    9:00 PM V LS

Jan. 19 UW-River Falls    UW-Stevens Point    7:00 PM
  UW-Eau Claire    UW-Superior    8:00 PM V LS

Jan. 20 UW-River Falls    UW-Stevens Point    2:30 PM
  UW-Superior    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS

Jan. 23 St. Catherine    UW-Stevens Point    7:00 PM

Jan. 26 UW-Superior    UW-River Falls    7:05 PM

Jan. 27 UW-River Falls    UW-Superior    2:00 PM
  UW-Stevens Point    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS
Alumni Day

Jan. 31 UW-River Falls    St. Olaf    8:30 PM
Northfield Ice Arena

Feb. 2 UW-Stevens Point    UW-Eau Claire    8:00 PM V LS

Feb. 3 UW-Eau Claire    UW-Stevens Point    3:00 PM V LS

Feb. 6 St. Scholastica    UW-River Falls    8:05 PM

Feb. 9 UW-Stevens Point    UW-Superior    7:00 PM

Feb. 10 UW-Stevens Point    UW-Superior    2:00 PM
  UW-Eau Claire    UW-River Falls    3:00 PM V LS

Feb. 13 Concordia (Wis.)    UW-Stevens Point    8:00 PM V LS
  UW-Superior    St. Scholastica    8:00 PM V LS

Feb. 17 UW-River Falls    UW-Eau Claire    3:00 PM V LS
iCalendar RSS Feed